ساعت : 12:28

سایت جامع اصناف (www.asnafnama.com)
صعود به رتبه اول موتورجستجوی گوگل با عضویت در سایت اصناف........ تلفن تماس جهت عضویت شما 09121463333
     

تاریخ : ۱۳۹۸/۷/۲۲

ثبت دامنه اختصاصی
دامنه مورد نظر خود را برای ثبت جستجو کنید
.www

لری الیسون موئسس اوراکل

لری الیسون موئسس اوراکل

لارنس ژوزف الیسون (زاده 17 اوت، 1944) یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت اوراکل، یکی از شرکت‌های عمده در زمینهٔ نرم‌افزارهای پایگاه داده است.
مجلهٔ فوربس گزارش داده‌است که الیسون در رده‌ی پنجم ثروتمندترین افراد در دنیاست. در سال 2012، فوربس اعلام کرد که ارزش خالص دارایی‌های الیسون در حدود 40 میلیارد دلار است.
الیسون استعداد زودهنگامی در ریاضیات داشت و در جوانی برای شرکت امپکس (Ampex) کار می‌کرد. یکی از پروژه‌های او پایگاه داده‌ای برای سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) بود که او آن پروژه را Oracle نامید.

مقالهٔ نوشته شده توسط ادگار ف. کاد در مورد سامانه‌های مدیریت پایگاه دادهٔ رابطه‌ای با عنوان یک مدل رابطه‌ای برای داده‌ها در بانکهای دادهٔ بزرگ به اشتراک‌گذارده الهام بخش الیسون قرار گرفت و در او در سال 1971 با انجام سرمایه‌گذاری شخصی به مبلغ 2000 دلار آزمایشگاه‌های توسعهٔ نرم‌افزار را بنیان گذاشت.
در سال 1979 این شرکت به .Relational Software Inc(نرم‌افزار رابطه‌ای) تغییر نام داد که بعدها با ارائهٔ محصول اصلی این شرکت - پایگاه داده اوراکل - و بر اساس نام آن به شرکت اوراکل مجدداً تغییر نام یافت.
الیسون در مورد پایگاه داده‌های System R محصول آی بی ام که آن هم مبتنی بر نظریات کاد بود، چیزهای شنیده بود و تصمیم گرفت که اوراکل را با محصول آی بی ام همساز نماید ولی آی بی ام با مخفی نگه‌داشتن کدهای خطای سامانهٔ پایگاه دادهٔ خود، این مساله را متوقف ساخت.
نخستین نسخهٔ اوراکل، اوراکل 2 بود در حالیکه نسخه‌ای تحت نام اوراکل 1 قبلاً انتشار نیافته بود. این شمارهٔ نسخه بطور عمدی از 2 شروع می‌شد تا مشخص نماید که تمامی باگ‌های موجود در نسخهٔ قبلی، برطرف شده‌اند.
الیسون در تاریخ 18 دسامبر، 2003 در مِلک وودساید با ملانی کرافت، نویسندهٔ داستان‌های عاشقانه، ازدواج کرد.
در مراسم ازدواج، بهترین دوست الیسون، مدیرعامل شرکت رایانه‌ای اپل، استیو جابز، عکاس رسمی بود. خانم کرافت، همسر چهارم الیسون است. الیسون یک پسر و یک دختر از همسران پیشین‌اش دارد.

دارایی‌ها
دارائی های دریایی
الیسون رهبر و سرمایه‌گذار اصلی تیم مسابقاتی اوراکل-بی ام و است که برای قهرمانی در جام آمریکا در سال 1999 و 2003 مسابقه داده است.
الیسون با قایق تفریحی‌اش که Sayonara نام دارد، برندهٔ مسابقه قایقرانی فاجعه‌بار سیدنی به هوبارت در سال 1998 بوده است.
در این مسابقه طوفان در حین مسابقه باعث شد که 6 دریانورد جان خود را از دست بدهند. این تجربه باعث شد که الیسون مسابقات قایقرانی در اقیانوس‌ها را کنار بگذارد.
همچنین قایق تفریحی دیگر او به نام The Rising Sun تا سال 2004 در میان بزرگ‌ترین قایق‌های تفریحی دنیا در مقام دوم جای دارد. اعلام شده است که ساخت این قایق بیش از 200 میلیون دلار هزینه در بر داشته است.
طول این قایق 138 متر می‌باشد (بزرگ‌ترین قایق تفریحی شاهزاده عبدالعزیز نام دارد و متعلق به خانوادهٔ سلطنتی عربستان می‌باشد و طول آن 147/1 متر است).

دارائیهای هوایی
الیسون بارها بدلیل سروصدای تولید شده توسط هواپیمای جت خصوصی‌اش از سوی مقامات فرودگاه بین‌المللی سان خوزه، مورد انتقاد قرار گرفته است.
در سان خوزه، کالیفرنیا، قوانینی وجود دارد که برخاستن و نشستن هواپیماهایی با وزن بیش از 34 تن (75000 پاوند) در هنگام شب مجاز نیست و الیسون در این باره چندین اخطاریه دریافت کرده است.
در سال 2001 امتیاز عدم مشمولیتی ویژه از این قانون به الیسون اهدا شد.

خانه
او مِلکی طراحی شده شبیه روستاهای ژاپنی در قرون وسطا، دارد که در وودساید، کالیفرنیا قرار گرفته است.
همچنین او خانهٔ مدرنی در محلهٔ اختصاصی پاسیفیک هایتز سان فرانسیسکو در خیابان برادوی دارد.

ورزش‌ها
الیسون چندین بار سعی کرده است که امتیاز یک تیم ورزشی حرفه‌ای را خریداری کند.
او تلاشهایی برای خریدن تیم‌های فوتبال Golden State Warriors و San Francisco 49ers انجام داد که در هر دو مورد تقاضای او رد شد.
اکنون او به‌دنبال خرید امتیاز یک تیم ورزشی در لس‌آنجلس است. لازم به ذکر است که این شهر محل برگزاری لیگ ملی فوتبال آمریکا است.

 سايت جامع اصناف ، سايت آينده www.SiteAsnaf.com


تاریخ خبر : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲
منبع : ويکي پديا فارسي