ساعت : 12:30

سایت جامع اصناف (www.asnafnama.com)
صعود به رتبه اول موتورجستجوی گوگل با عضویت در سایت اصناف........ تلفن تماس جهت عضویت شما 09121463333
     

تاریخ : ۱۳۹۸/۷/۲۲

ثبت دامنه اختصاصی
دامنه مورد نظر خود را برای ثبت جستجو کنید
.www

واکنش تند مایکروسافت به ادعای ناامن بودن ویندوز 8

مايکروسافت واکنش تندي به ادعاهاي مقامات آلماني در مورد ناامني سيستم عامل ويندوز 8 نشان داده و خطرناک بودن استفاده از سيستم عامل ياد شده در نهادهاي دولتي را رد کرده است.
 
 
به گزارش فارس به نقل از تک ويک يوروپ، يکي از نهادهاي دولتي در آلمان موسوم به BSI پس از بررسي مشخصات و امکانات ويندوز 8 اعلام کرده بود که نبايد از سيستم عامل ويندوز 8 در نهادهايي که داراي زيرساخت‌هاي حساس و حياتي هستند استفاده شود زيرا سيستم عامل ياد شده آسيب‌پذيري‌هاي امنيتي فراوان و جدي دارد.
 
يکي از سخنگويان مايکروسافت با رد ادعاهاي مقامات آلماني وجود قابليتي موسوم به TPM 2.0 را مولفه‌اي کليدي در اين سيستم عامل دانسته که باعث مي‌شود نفوذ به آن و تلاش براي کنترل ويندوز 8 از سوي هکرها تا حد زيادي غيرممکن شود. ارتقاي سازگاري اين سيستم عامل با سخت افزارهاي رايانه اي نکته ديگري است که در جوابيه مايکروسافت به آن اشاره شده است.
 
مايکروسافت تصريح کرده که TPM 2.0 به صورت پيش فرض بر روي رايانه‌ها فعال مي‌شود و از حريم شخصي کاربران در مقابل  حملات هکري دفاع مي کند. بنابراين توصيه‌هاي دولت آلمان  در مورد ويندوز 8 غرض ورزانه توصيف شده است.
 
در ادامه همچنين به قابليت کنترل و اعمال تنظيمات اضافي بر روي TPM 2.0 اشاره شده  که موجب مي شود شرکت ها آن را به راحتي با سيستم هاي جديد يا قديمي رايانه اي با هر نوع سخت افزاري سازگار نمايند. اين شرکت همچنين اين ادعا که ويندوز 8 به گونه‌اي طراحي شده که به جاسوسان آژانس امنيت ملي آمريکا امکان مي‌دهد تا به آساني کنترل رايانه‌هاي کاربران را در دست بگيرند رد کرده است.


تاریخ خبر : ۱۳۹۲/۶/۳
منبع :